Metabolizma

Yavaşlayan Metabolizmaya Çare

Sonbaharda yavaşlayan bünyenizi hızlandırmanıza yarayan bazı ipuçları paylaşacağız. Metabolizmanızı hızlandırmak amacıyla öncelikle yağ yakımını artıran besinlere ağırlık verilmesi gerekiyor. Bununla birlikte beslenme önerilerimizi dikkatle okuyunuz.

Her Üç Saatte Bir Öğün Tüketin

Metabolizmanızı 3-3.5 saat aralığında bir öğün tüketerek canlandırabilir ve iştahınızı kontrol ederek sağlayabilirsiniz. İhtiyacınızdan fazla aldığınız kalorileri uzun süren açlıklar sonrası yeniden almanız kaçınılmaz olacaktır.

Su, Yağ Yakımında Çok Önemli Bir Unsur

Yeterli su tüketimi ile yağ yakar ve bu yakılan yağların vücudunuzdan atılmasını sağlayabilirsiniz. Sağlıklı bir bireyin günlük su tüketimi yaklaşık olarak 2-2.5 litrenin altına düşmemelidir. Havaların serinlemesi ile birlikte su içme isteği azalacaktır. İçeceğiniz Suyun içine sevdiğiniz meyvelerden, limon ve taze nane ve tarçın ekleyerek su içmenizi teşvik edebilirsiniz.

Salata Ana Öğünlerde Mutlaka Tüketilmeli

Daha az kalori alarak doygunluğa ulaşın. Çok cazip geliyor değil mi? Ana öğünlerinizde tüketeceğiniz bol yeşillikli büyük porsiyon bir salatayla neredeyse sıfır kalori alarak sizi doyurmaya yeter. Ancak salata içindeki soslara dikkat edin, yüksek kalorili soslar yerine limonlu, zeytinyağlı sosları tercih edin.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.