Bağışıklık Sistemini Destekle!

Bağışıklık Sistemini Güçlendir

Kış arefesinde sonbahar soğukları iyiden iyiye hissedilmeye başlandı. Değişen ani hava sıcaklıkları ile birlikte halsizlik, nezle ve grip gibi hastalıklar da kendini göstermeye başladı. Bağışıklık sistemimizi güçlendirerek bu hastalıklardan korunabilmek için ne yapmak gerekiyor? Sizin için açıklıyoruz.

Değerli Besin Öğelerine İhtiyacınız Var

Bünyenizi güçlendirmek ve sağlığınızı korumak için besin değeri yüksek olan besinleri tüketmek gerekiyor. Bağışıklık sistemimiz de dahil olmak üzere vücudumuzun tüm sistemlerinde tüketilen besinlerden gelecek olan değerli besin öğelerine ihtiyacınız bulunuyor.

Besin öğelerini, besinlerin içerisinde yer alan vücudunuzun koruyucuları olarak görülebilir. Bağışıklık sistemi söz konusu olduğunda ise ön plana çıkan öğeler A, C, E vitaminleridir.

Sağlık için Mevsimine Uygun Beslenin

Omega-3 yağ asitleri de yine immün sistemin en güçlü destek kuvvetlerinden biridir. Mevsimine uygun olarak beslenmek sayılan tüm besin öğelerini kolaylıkla bağışıklık sistemimize sunmamızı sağlıyor. Sebze ve meyve tezgahlarında kışın sıkça görülen koyu yeşil yapraklı sebzeleri, parlak turuncu renkli sebzeleri ve  havalar soğudukça yağlanan balıkları tüketmek önemli. Hepsi tam da bu besinlerin içerdiği vitamin ve minerallere olan ihtiyacımızın arttığı dönemlerde beslenmemize dahil olmak üzere sizleri bekliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.